ul. Żwirki i Wigury 40, 28-400 Pińczów
+48 50 40 88 785 palac@chroberz.info

I Ogólnopolski Piknik Strzelecki o Puchar BELDONKA

I Ogólnopolski Piknik Strzelecki o Puchar „Beldonka” zakończył się pełnym sukcesem. Impreza zaistniała w środowisku strzelectwa czarnoprochowego na mapie i z pewnością zostanie wpisana do kalendarza przyszłorocznych imprez strzeleckich. Już teraz wszyscy uczestnicy zadeklarowali swój udział w rozszerzonym składzie w przyszłorocznej edycji Pucharu. W przyszłym roku możemy się spodziewać znacznie większej ilości uczestników zarówno z kraju jak i zagranicy. Strzelnica wywarła duże wrażenie na uczestnikach Pikniku.

Planujemy z roku na rok rozwijać Piknik w celu popularyzowania strzelectwa czarnoprochowego. Nie zabraknie również atrakcji dla widzów w postaci możliwości postrzelania z tej pięknej broni. Prawdopodobnie przyszłoroczna impreza będzie Piknikiem dwudniowym z rozszerzeniem o konkurencje dynamiczne i strzelectwo prezentowane przez grupę „Western shooting” W kilku kategoriach.

Organizatorzy i uczestnicy Ogólnopolskiego Pikniku Strzeleckiego o Puchar „BELDONKA” składają podziękowania Marszałkowi woj. świętokrzyskiego Adamowi Jarubasowi za pomoc i objęcie imprezy patronatem honorowym oraz posłowi Mirosławowi Pawlakowi za ufundowanie nagród medali i pucharów dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

Cenne nagrody rzeczowe w loterii fantowej ufundował pierwszy w Polsce sklep z artykułami dla odtwórców historycznych i miłośników starej broni ( www.saguaromike.com ) Michał Kuropatwa (Cereus).

Pomimo iż był to tylko piknik strzelecki to rozegrano kilka konkurencji strzeleckich w których rywalizowało w sumie 29 osób.