ul. Żwirki i Wigury 40, 28-400 Pińczów
+48 50 40 88 785 palac@chroberz.info

Po Pikniku

Po wielu tygodniach przygotowań, II Międzynarodowy Piknik Strzelecki o Puchar BELDONKA zakończył się 27 maja. Odbył się w cudownie położonej, najbardziej klimatycznej strzelnicy w Polsce, w Skotnikach Małych koło Buska-Zdrój. Do międzynarodowych zawodów zakwalifikowało się ponad pięćdziesięciu zawodników. Rozegrano 8 dyscyplin MLAIC oraz nową dyscyplinę, zainicjowaną w 149 rocznicę wybuchu zrywu narodowego – ,,Powstanie Styczniowe”. Sobota minęła w duchu rywalizacji sportowej. Tak ogromne grono startujących zawodników oraz ilość kolejek startowych sprawiło, że nieoficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło wieczorem, po godzinie 19-tej. Na zakończenie Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane dzięki sponsorom Pikniku.

Wieczór w blasku westernowego ogniska i opowieści otulonych w skóry bizonów traperów dodało tajemniczości i smaku pasji strzeleckiej. Sceneria usytuowanej w starym kamieniołomie strzelnicy wywarła na grupie traperów i kowboi niesamowite wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku podczas trwania kolejnej edycji imprezy powstanie miasteczko przeniesione rodem z XIX-sto wiecznego Dzikiego Zachodu, gdzie zamieszkają traperzy, Indianie oraz kowboje.

Niedzielne przedpołudnie upłynęło w duchu rywalizacji VIP, którzy rywalizowali z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego, Adamem Jarubasem. Jak to na gospodarzy przystało, Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz Prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Legawiec dali fory zaproszonym gościom.

Na koniec rozegrano ścisły finał konkurencji „Powstanie Styczniowe” gdzie celem piątki finalistów były specjalnie na tą okazję zaprojektowane i wykonane tarcze okolicznościowe. Dla wszystkich niespodzianką i zaskoczeniem był zarówno niestandardowy dystans 75metrów jak i sama tarcza jak i sposób liczenia punktów.

Wielu przybyłych mieszkańców i turystów miało przyjemność zapoznać się z prezentowaną bronią historyczną jaki i posmakować praktycznego strzelania z broni czarnoprochowej. Dla wszystkich było to niesamowite przeżycie wzbudzające wyraźny uśmiech zadowolenia. Przez cały czas trwania Pikniku można było zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria do uprawiania tego pięknego hobby na stoisku sklepu Saquaro Mike.

Do zobaczenia za rok.